ORDU SAĞLIK PLATFORMU KURULDU : ”Hekim Dostu Şehir ORDU”

ORDU SAĞLIK PLATFORMUNU OLUŞTURUYORUZ !

ORDU TABİP ODASININ ÇAĞRISI ÜZERİNE Ordu ilimizdeki tüm değerli sağlık sendikaları, ORDU SAĞLIK PLATFORMU KURMAK ÜZERE 29.07.2022 tarihinde BİR ARAYA GELMİŞTİR.

Ordu’da tüm Sağlık sistemini temsil eden bu değerli teşekküller, Ordu ilinden, tüm ülkeye model olabilecek bir SAĞLIK PLATFORMU oluşturulması için ilk adımı atmıştır.

Ordu Sağlık Platformunun, hekimlerimizin, sağlık profesyonellerimizin ve sağlık personellerimizin yeniden hakettikleri saygınlığa kavuşabilmeleri için ve milletimizin hakettiği sağlık hizmetini layıkiyle alabilmeleri adına oluşturulmuş, ülkemiz yararına çalışma planlayan bir oluşum olarak insiyatif alması hedeflenmiştir.

ORDU SAĞLIK PLATFORMUNUN ( OSP ) İlk görevi:

Sağlık camiasında hekimlerimize, sağlık profesyonellerimize ve sağlık personellerimize malesef kendini bilmezler tarafından reva görülen HEKİME VE SAĞLIK PERSONELİNE ŞİDDETE KARŞI, birlikte ve topyekün olarak MÜCADELE ETMEKTİR.

Bu amaçla her zaman yanımızda olan güzide ORDU MEDYASI VE YAZILI BASIN ‘ın da desteği alınarak , eğitim çalışmalarının planlanması, il mülki amirlerine ve bürokratlar ‘a konu hakkında bilgi verilmesi, ve desteklerinin alınması, özellikle okullarda ve camilerde bu konuya ağırlık verilmesi , görüş alışverişinde bulunulması, Sağlıkta şiddet ile mücadelenin yanında, sağlık sistemi içersinde var ise kötü davranışların, mobbing’in de sistem dışına çıkarılması için elbirliğiyle mücadele edilmesi kararındayız.

ORDU SAĞLIK PLATFORMU, mesleki haklarının saygınlığının yeniden kazanılmasına hizmet edecek, dolayısıyla vatandaşlarımızın da daha kaliteli sağlık hizmeti almasına katkı yapacak en kapsamlı sivil toplum hareketi olma çabasında gayret edecektir.

OSP, Ülkemizin yıllardır arzu ettiği sinerji ile sevgi ve saygı üretecek bir platformdur.

Sevgi bulaşıcıdır, Ordu’yu, sağlık profesyonellerine, personellerine şiddetin asla reva görülmediği,
HEKİM DOSTU ŞEHİR ORDU yapmaya kararlıyız.

Saygılarımızla Kamuoyuna duyurulur.
1. ORDU TABİP ODASI BAŞKANLIĞI
2. ORDU AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ BAŞKANLIĞI
3. SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
4. TÜRK SAĞLIK SEN ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
5. SES ORDU ŞUBE BAŞKANLIĞI
6. GENEL SAĞLIK İŞ ORDU İL TEMSİLCİLİĞİ
7. HEKİMBİRLİĞİ SENDİKASI KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞI